czwartek, 12 kwietnia 2012

Część V

Czy wiesz o tym, że na to co się w danej chwili z nami dzieje wpływa wiele chwil z przeszłości? Gdybyś dzisiaj nie wstał rano i zaspał, Twój dzień byłby całkiem inny. Więc gdyby, któreś z moich historii nie przytrafiło się całkiem możliwe, że nie pisałabym tego teraz... Chciałabym to pisać?... Czy chciałabym być w miejscu gdzie jestem teraz?... Tak! Zmieniając przeszłość, zmieniłabym siebie, czyli przestałabym być sobą. Nie poznałabym osób, które poznałam i nie kochałabym osób, które kocham. Tak więc, gdyby moi rodzice nie rozeszli się moja historia byłaby całkiem inna aczkolwiek uważam, że na gorsze.
Biorę mojego ogromnego kota na kolana i zastanawiam się.
Co dało mi to, że zachorowałam. Nie mogę patrzeć tylko na negatywne strony, na cierpienie i użalać się nad sobą. Przecież obiecałam sobie, iż zacznę walczyć...
Po głębszym zastanowieniu...
Dało mi spokój, dało mi wiarę w siebie i szacunek do drugiego człowieka. Nauczyło mnie być silną i nie poddawać się nawet kiedy już brakuje szans. Pokazało, że inni ludzie mogą Cię chronić, można przy nich czuć się bezpiecznie. Wreszcie wymusiło na mnie odwagę, którą staram się rozwinąć. Wciąż z pewnym zaniepokojeniem chodzę wśród ludzi ale zawsze jest obok mnie ktoś kto mnie obroni. Wszyscy jesteśmy zależni od innych. Z jednej strony to przerażające ale buduje wspaniałe więzi miedzy ludźmi.

4 komentarze:

 1. Jejku... niesamowicie gratuluję Ci wygrania z bulimią :) Bardzo mi zaimponowałaś!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze i najtrudniejsze, to zacząć! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem z Ciebie dumna :) Takie trudne sytuacje w życiu, dużo zmieniają człowieka. Odkrywasz w sobie wtedy tak wielkie pokłady siły, o których nigdy byś nie pomyślała, że je w sobie masz. Cieszę się, że Cie poznałam. Cieszę się, że poznałaś M, jest świetnym facetem :) Życzę Ci, żeby teraz było tylko lepiej, żebyś dalej była tak silna. Tylko jedna prośba- więcej uśmiechu, szaleństwa! :D Wiem, że minie jeszcze trochę czasu zanim tak będzie. Pamiętaj jednak, że śmiech jest lekarstwem na wszystko :) Pozdrawiam Cie mocno :) A.G.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wrażeniem Ciebie. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za to że tu jesteś :)