czwartek, 26 kwietnia 2012

Ekologia

Otóż, coraz częściej w głowie świta mi sprawa Polskiej ekologii. Czy można być w Polsce ekologicznym? Jak to wygląda. Coraz częściej myślę o ty aby zrobić kanał na youtube o tym jak zmieniam mój dom w proekologiczny na polskie realia. Uda mi się? Co o tym myślicie?

Wraz z mamą już od pewnego czasu interesujemy się slow foodem i ekologią. Ale niestety na tym pozostało, dzisiaj przy porannej herbatce, postanowiłyśmy segregować śmieci. Ogródek balkonowy z owocami i warzywami już od tygodnia jest posadzony a kot od zawsze ma ekologiczny piasek. Aczkolwiek teraz dodatkowo ma przed kuwetą matę, o którą może wytrzeć łapki aby nie roznosić po mieszkaniu piasku. Oszczędzam na tym prąd bo krócej odkurzam. Nie wyrzucamy jedzenia tylko je staramy się przetwarzać. Jest to dla mnie bardzo ważny temat, ponieważ uczę się szanować jedzenie, którym tak bardzo pogardzałam. Zauważyłam, że im więcej rzeczy i ludzi darzę szacunkiem tym bardziej się zmieniam na lepsze. Patrzę na wszystko inaczej i liczy się moje wnętrze a ie wygląd. Staję się szczęśliwa, co teraz jest wyjątkowo dla mnie ważne.

4 komentarze:

 1. Pewnie, ze sie uda! Jestem zdania, ze swiata moze nie zmienimy, ale mozemy zmienic sposob, w jaki postepujemy. Warto to robic, chocby na mala skale :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pomyslałam sobie, że tak jak zastanawiasz sie nad polską i swoim domem - by był bardziej ekologiczny, bezpieczny, przyjazny - tak samo zajmujesz się sobą, swoim wnętrzem - starajać się zrozumieć swoją chorobę, a przez to zrezygnować z przemocy wobec siebie i być dla siebie łagodniejszą.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą rację :) Wydaje mi się, że właśnie tak jest.

   Usuń
 3. to prawda, tez staram sie zyc ekologicznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za to że tu jesteś :)